چه زمانی از تبلیغات در گوگل استفاده کنیم؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

چه زمانی از تبلیغات در گوگل استفاده کنیم؟

مدتی قبل مقاله “مقایسه سئو با تبلیغات در گوگل” را مورد بررسی قرار دادیم و ویژگی ها و کاربردشان در شرایط مختلف بحث کردیم. اما در اینجا قصد داریم محوریت کار خود را به تبلیغات در گوگل متمرکز کنیم. اولین و مهمترین مسأله که باید در مورد آن بدانید عملکرد تبلیغات در گوگل می باشد.
این سرویس با امکانات خود به شما اجازه می‌دهد تا تبلیغ خود را فقط برای کاربرانی که 100% به دنبال خدمات شما هستند، نمایش دهید. فرض کنید شخصی به دنبال خرید کفش از سایت شما است.
شانس خرید آن شخص از سایت شما چه میزان خواهد بود؟ چقدر احتمال دارد که وقتی آن شخص واژه “خرید کفش” را جستجو می کند، سایت شما در نتایج ظاهر شود؟ تبلیغات در گوگل مناسب چنین شرایطی است و به این سوالات پاسخ می دهد. در ادامه 6 مزیت تبلیغات در گوگل و زمان استفاده از آن را در بهترین شرایط را توضیح می دهیم:

مزایای اساسی تبلیغات در گوگل:

 1.  هدفمند بودن (پرداخت هزینه به ازای کلیک):

  این ویژگی خیلی جالبه! تنها روش تبلیغاتی که اجازه می دهد فقط وقتی کاربر وارد سایت شما می شود، از حساب شما هزینه بابت کلیک انجام شده کسر شود.
  یعنی فقط به ازای کاربرانی هزینه پرداخت می‌کنید که کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما را جستجو می‌کنند. به عبارت دیگر هزینه تنها به ازای هر کلیک روی متن تبلیغ محاسبه می‌شود و نمایش تبلیغ هیچ هزینه‌ای ندارد.
  در نتیجه اطمینان دارید که تبلیغ شما به صرفه است. چون که بابت کسانی که سایت شما را انتخاب نمی‌کنند، هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد.

 2. تحلیل نتایج:

  ویژگی دیگر امکان بررسی تعداد کاربرانی که روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند و وارد سایت‌ می‌شوند. گزارش‌های لحظه ای که در اختیار شما قرار می دهد، نشان می‌دهند در چه تاریخ و ساعاتی بیشترین بازدید را داشته‌اید.
  (با استفاده از این گزارشات می توانید تمامی جزئیات تبلیغات خود را به بررسی کنید و از وضعیت ورودی، نمایش، هزینه و بسیاری از شاخص های دیگر مطلع شوید).
  در کل گزارشات زیادی گوگل به کاربران خود جهت آنالیز تبلیغات ارائه می دهند.

 3. انعطاف پذیری:

  بر خلاف سایر روش های تبلیغاتی، در این روش میزان بودجه در اختیار شما است. یعنی میزان بودجه برای تبلیغ را خودتان اختصاص می دهید. این قابلیت‌ باعث هر چه بهتر مدیریت بودجه شما می شود. بنابراین مهم نیست چقدر بودجه داشته باشید با هر بودجه اجازه تبلیغ دارید.

 4. بی درنگ دیده شوید:

  هیچ فرقی نمی کند که هدف شما جذب بازدید کننده، فروش آنلاین و یا تعداد تماس های تلفنی بیشتر باشد، پس از شارژ اکانت و تایید گوگل، تبلیغات بلافاصله فعال می شود و نمایش تبلیغ شروع خواهد شد.
  از این لحظه به بعد، شما در جستجوهای مرتبط خود حضور دارید و احتمال فروش خواهید داشت. تبلیغات گوگل یکی از راهکارهای زود بازده تبلیغاتی است که برای نتیجه گرفتن نیاز به انتظار کشیدن ندارید.

 5. تعیین و تنظیم:

  گوگل کنترل پنلی جهت سفارشی سازی تنظیمات از قبیل: واژگان کلیدی، بودجه تبلیغ، زمان ، دستگاه و کشور نمایش و … را برای کاربران قرار داده است که بتوانند تبلیغ خود را تغییر دهند.
  در واقع این دسترسی باعث تست کردن و بهبود تبلیغ خواهد شد (کامل و دقیق تمام جزئیات رو هم مشاهده کنید و هم تغییر دهید).

 6. سریع تر از سئو:

  همانطور که در مقاله “مقایسه سئو با تبلیغات در گوگل” گفتیم، یکی از تفاوت های این دو شاخص سرعت بالاتر تبلیغات در مقایسه با سئو برای دستیابی به نتایج دلخواه است (سئو هم موجب افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد). ولی تبلیغات در گوگل در کمترین زمان سایت شما را در بهترین نتیجه نمایش می دهد.
  اگر چه مزایای سئو پنهان نیست و سئو هم راهکار قطعی می باشد ولی یه گزینه بلند مدت محسوب می شود. چون هر کلمه کلیدی برای موفقیت در سئو علاوه بر صرف زمان طولانی، نیازمند کلی تلاش محتوایی و فنی و موارد دیگر است.

جمع بندی:

تبلیغات در گوگل دارای برتری های متعددی است ولی ما در این مقاله سعی کردیم 6 مزیت اصلی آن را بررسی کنیم. به عنوان یک پیشنهاد اگر از نظر بودجه توانایی های سرمایه گذاری را دارید، این روش بهترین شیوه تبلیغاتی خواهد بود.

اما همیشه کاملا مفید نمی باشد. تحریم و فیلترینگ، وابستگی به ارز و هزینه های تقریبا سنگین از جمله ایرادات آن خواهد بود. اگر بخواهیم مشخص کنیم تبلیغات در گوگل مناسب چه کسب و کاری و یا در چه زمانی بهتر است مورد استفاده قرار گیرد، راهکار ساده ای ارائه می دهیم. فرض کنید شما یک محصولی را نیاز دارید در یک زمان سریع به فروش برسانید (مثلا یک نوع لباس).

با توجه به تغییر فصل و شروع فصل جدید این لباس در انبار شما باقی مانده است. حال فرض کنید اگر تخفیفی قابل توجه برای لباس خود در نظر بگیرید، می توانید فروش زیادی از این محصول داشته باشید. بنابراین شما تخفیف را لحاظ کردید و برای نمایش مخاطبان به اینکه شما این پیشنهاد (آفر) را ارائه دادید، تبلیغات در گوگل گزینه 100% خواهد بود. در آخر اگر نیاز دارید در سریع ترین زمان ممکن جواب بگیرید، تبلیغات در گوگل انتخاب اول است.

گروه طراحی سایت راژور بهترین پیشنهاد “تبلیغات در گوگل” را برای کسب و کار شما ارائه می دهد با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

امتیاز
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

یک دیدگاه ارسال کنید

avatar