کسب و کار آنلاین در زمان بحران کرونا

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

تأثیر ویروس کرونا بر روی کسب و کارهای سنتی

همیشه برای کسب و کار های اینترنتی ماه اسفند تا اردیبهشت زمان مناسبی برای صاحبان این مشاغل بود. اما این روزها با شیوع چشم‌گیر بحران کرونا در سراسر دنیا این مشاغل با مشکلات زیادی مواجه بوده‌اند. کسب و کارهای سنتی مانند مغازه‌ها و فروشگاه‌های (فیزیکی) تا حد زیادی به تعطیلی کشیده شده‌اند و در مقابل بعضی از کسب و کارهای آنلاین فروش چند برابری محصولات و خدمات‌شان را تجربه کرده‌اند. در ادامه با ما همرا باشید تا در مورد “کسب و کار انلاین در در زمان بحران کرونا” را توضیح دهیم.
در این دوره قرنطینه جهانی که موجب متضرر شدن شغل های سنتی شده است، کسب و کار های دنیا تمرکز ویژه ای در حوزه فروش و ارائه خدمات خود به صورت آنلاین نموده اند. به عبارت دیگر سال ۲۰۲۰ میلادی نقطه عطف سرمایه گذاری بر روی کسب و کار های آنلاین محلی است. استفاده از برنامه نویسی، دورکاری (فریلنسری)، کار در خانه، خدمات کامپیوتری و مهارت های مشابه جز انتخاب های موثر در این شرایط خواهد بود.

ارتباط کرونا با کسب و کار آنلاین

چون امکان مراجعه افراد به فروشگاه ها و بازارها در این شرایط وجود ندارد، بخش عمده ای از مراجعات مردم به وب سایت ها و کسب و کارهای آنلاین است. تمامی مدیران و پرسنلی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفته اند تا بهترین خدمات و سرویس دهی به مشتریان را ارائه دهند. خدمات وب سایت ها در شرایط قرنطینه شامل موارد زیر است:
• تأمین انواع کالاهای مصرفی (تحویل درب منزل)
• ادامه تحصیل بصورت مجازی
• کسب درآمد از طریق فعالیت های مجازی (بالاتر بیان گردید)
• اخبار لحظه ای از کرونا
• آموزش و دستورالعمل بهداشتی
• سرگرمی و رسانه (دیدن فیلم، ویدیو و …)
• حداقل استفاده از اسکناس و تماس افراد
• استفاده بیشتر از تجارت الکترونیک

خدمات وب سایت ها باعث رفع مشکلات بشر در این شرایط می شوند و علاوه بر تأمین انواع نیازها از خارج شدن افراد از منزل تا جای ممکن جلوگیری می کنند.

استخدام بیشتر خدمات آنلاین

این ویروس باعث بیکاری و ضرر اقتصاد جهانی شده است. در مقیاس کوچک هم باعث از دست دادن و ورشکستگی بسیاری از کسب و کار ها در سال ۲۰۲۰ شده است. خیلی از مردم جهان بیکار شده اند و معلوم نیست چه تعداد دیگر از کسب و کار ها تا پایان بحران کرونا صدمه دیده و یا مجبور به تعدیل نیرو کنند.
این در حالی است بسیاری از کسب و کار های اینترنتی مانند خدمات تجارت الکترونیک برای پاسخگویی به مشتریان خود نیاز به جذب نیروهای بیشتر در این دوران کرده اند. واضح است که در زمان قرنطینه مردم کالا، خدمات و هر گونه وسایل خود را تا جای ممکن از طریق اینترنت سفارش دهند تا کمترین میزان رفت و آمد در خارج خانه را داشته باشند.

شغل های اینترنتی که در فضای مجازی فعال می باشند (وب سایت ها، آموزشگاه مجازی، شبکه های اجتماعی و …) تحت تأثیر این بحران نبوده و با بودجه کمی که برای شروع دارند، مستعد پیشرفت در آینده هستند.

ارتباط کسب و کار آنلاین با محیط زیست

قطعا شنیده اید کره زمین در این ایام بسیار تمیز و پاک شده است. کارخانه ها و مراکز صنعتی و وسایل نقلیه و همه فعالیت های بشر سهم زیادی در تولید آلاینده ها داشته اند. اما با تعطیلی این مراکز و جایگزینی روند کاری آن ها با خدمات اینترنتی موجب کاهش آلودگی، کاهش مصرف انرژی در سراسر جهان شده است.

فرصتی برای تبدیل کسب و کار سنتی به آنلاین
شیوع این ویروس و پیامدهای آن نشان داد که خیلی از تجارت ها و مغازه ها در شرایطی قزنطینه و مشابه آن تحت ورشکستگی و ضرر مالی قرار می گیرند. بنابراین باید به صورت اینترنتی کسب و کار خود را ارتقاء دهند تا هم در زمان عادی و هم در این چنین بحرانی از سود بیشتری به وسیله خرید کاربران اینترنتی بهره مند گردند.

نتیجه گیری

کرونا باعث شد شرکت های بزرگ ارائه خدمات فیزیکی صمه ببینند و برخی کسب و کار های سنتی که نیاز به حضور فیزیکی دارد تعلیق شوند. رستوران ها، هتل ها، شرکت های مسافرتی و غیره ضررهای مالی دیده اند. ولی در مقابل هر گونه خدماتی که در فضای اینترنت ادامه می دهند و کمترین صدمه را در این شرایط خواهند دید. در این مقاله با اختصار کسب و کار انلاین در در زمان بحران کرونا و راهکار آن بیان گردید.

گروه طراحی سایت راژور راهکارهای ویژه ای در مورد”تهیه کسب و کار انلاین در شرایط قرنطینه” را به شما ارائه خواهند داد با مشاوران ما تماس بگیرید.

امتیاز
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

یک دیدگاه ارسال کنید

avatar