این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

داشتن یک وب‌سایت معتبر، حضور پررنگ در شبکه‌های اجتماعی، داشتن لینک وب‌سایت‌های معتبر، طراحی جذاب با کاربری آسان از نکات کلیدی در مورد سئو می‌باشند، اما قانون نانوشته و پراهمیت سئو صبر و شکیبایی است.

اکثر ما کم و بیش واژه سئو را شنیده‌ایم، سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است، یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا بعبارتی داشتن وب سایتی که در نتایج یک موتور جستجو دارای امتیاز بالایی باشد، این موضوع از آن نظر مهم است که بیشتر کاربران از موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات مورد نظرشان استفاده می‌کنند، پس دانستن نکات کلیدی در مورد سئو به ما کمک می‌کند یک وب سایت با رتبه بالا و در نتیجه بازدید بیشتر داشته باشیم که در نهایت با توجه به خدمتی که ما در وب سایت خودمان ارائه می‌کنیم برای ما بسیار مهم با اهمیت خواهد بود. ما باید بدانیم چگونه وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم در ادامه به بیان چند نکته کلیدی می پردازیم:

داشتن یک وب سایت معتبر

ما باید دارای یک وب سایت با محتوای با ارزش، خدمات مفید و یا محصول معتبر باشیم که منجر به شهرت ما و در نتیجه باعث قدمت وب سایت ما شود. سابقه یک وب سایت و طول عمر دامنه آن تاثیری بسیار مهمی در رقابت سئو دارد، همچنین اگر ما بتوانیم کاربرانی داشته باشیم که به طور مرتب از وب سایت ما بازدید می کنند یا مطالب وب سایت ما را به اشتراک می گذارند، می توانیم بگوییم دارای یک وب سایت مشهور هستیم عامل مهم دیگر یعنی محتوای با ارزش هم باعث می شود که محتوای ما توسط کاربران به اشتراک گذاشته شود و همچنین سبب می شود همواره کاربران ثابتی داشته باشیم.

حضور پررنگ در شبکه های اجتماعی

تاثیری که شبکه های اجتماعی در نتایج جستجو دارند به سرعت در حال افزایش است، برای استفاده درست از شبکه های اجتماعی می توانید میانگین اشتراک گذاری محتوایی هایی را که در شبکه های مجازی منتشر می کنید محاسبه کنید و عوامل اشتراک گذاری هر پست و محتوا را بررسی کنید، به عنوان‌ها انتخابی دقت کنید، به تعداد افرادی متخصصی که محتوا شما را تایید می کنند، پستهایی که دارای مخاطب کمتری هستند را شناسایی کنید و عوامل عدم استقبال آنها را بررسی نمایید. امروزه برای اینکه بتوانیم میانگین بازدید وب سایت خودمان را افزایش دهیم باید در زمانی مفید و طولانی، کار جدی و حرفه ای در شبکه های اجتماعی انجام دهیم.

داشتن لینک وب سایت های معتبر

با توجه به اینکه لینک، یکی از هسته هایی است که موتورهای جستجو ساختار خود را براساس آن می سازند، داشتن لینک معتبر از وبسایت های پربازدید دیگر اهمیت زیادی دارد.

طراحی جذاب با کاربری آسان

این نکته ممکن است در ابتدا بسیار عجیب به نظر برسد اما چون هدف موتورهای جستجو راضی کردن کاربران است، اگر کاربری هنگام جستجو وب سایتی را مشاهده کند که طراحی زیبایی ندارد و و بارگذاری آن هم مشکل دارد بدون شک موتورهای جستجو به خصوص گوگل نتوانسته است مشتریان خود را راضی نگه دارند و این همان دلیلی است که باعث می شود به طراحی وب سایت، ثبات کاربران و سرعت لود صفحات اهمیت فراوان دهیم. برای رسیدن به این هدف می توان با ساختن صفحات مرکزی، صفحاتی که در مورد یک موضوع خاص تمامی منابع و لینک ها را جمع آوری می کنند کاربران بیشتری را جذب کرد، چون کاربران به این صورت در مدت زمانی کوتاه اطلاعات مفید و کاملی بدست می آورند. همچنین برای راضی نگه داشتن و جذب بیشتر کاربران باید تبلیغات وب سایت را تا حد ممکن کم کنیم.

اما یکی از نکات مهم که کمتر به آن توجه شده است این است که ما به عنوان یک مدیر وب سایت و یا عضو تیم های سئو باید تفکر بلند مدت داشته باشیم، و برای کاربران خود ارزش فراوانی قائل شویم و برای رسیدن به رتبه بالاتر دست به هر ترفند بی ارزشی نزنیم، برای افزایش سئو باید بلند مدت اندیشید و به آمار و نتایج مقطعی دل خوش نکرد چون فاکتورهای قدیمی موتورهای جستجو هیچ وقت تغییر پیدا نمی کنند مانند همان نکاتی که که قبلا به آن پرداختیم. دلیل اصلی که نباید زیاد به دنبال الگوریتم های جدید و سازگاری با آنها باشیم این است که مثلا گوگل هر هفده و نیم ساعت الگوریتم های خود را به روز می کند پس با همه این تغییرات خیلی مهم است که همیشه نکاتی را دنبال کنیم که وضعیت ثابت و رو به رشدی دارند. قانون نانوشته و پراهمیت سئو صبر و شکیبایی است، پس همواره داستان معروف مسابقه لاک پشت و خرگوش را به یاد داشته باشید.

امتیاز
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

یک دیدگاه ارسال کنید

avatar