استفاده از لینک سازی برای بهینه سازی وب سایت

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

یکی از مهترین عوامل برای بهینه سازی یک وب سایت لینک سازی می باشد، لینک سازی یک هنر می باشد که اگر به درستی انجام شود می تواند تاثیر زیادی در بالابردن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو داشته باشد.

میتوان گفت که لینک سازی یکی از مهم ترین بخشهای سئو می باشد و البته‌ مهمترین بخش برای موفقیت یک وب سایت. همچنین خلاقیت و سرعت دو عامل مهم در لینک سازی می باشند البته در بسیاری از موارد شما باید برای این منظور هزینه ای را هم صرف کنید. برای لینک سازی روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به نوع وب سایت شما و تجربه و دانش شما می تواند متفاوت باشد. در ادامه به بررسی انواع لینک­های اکتسابی می پردازیم.

♦ لینک­ های طبیعی سرمقاله ها

این لینک­ها‌ به طور معمول توسط سایت­های دیگر و صفحات آنها برقرار می شوند و با مطالب یا شرکت شما ارتباط برقرار می کنند. برای تاثیرگذاری بیشتر این لینک ها شما باید تلاش کنید محتویات ارزشمند تولید کرده و به خوبی در مورد آن اطلاع رسانی انجام دهید.

♦ لینک سازی دستی‌

برای لینک­سازی دستی می توانید لینک ها را به وسیله ایمیل برای بلاگرها ارسال کنید یا با پرداخت هزینه فهرستی از آنها را ایجاد کنید. سئو با توضیح اینکه چگونه این لینک­ها برای تولیدکنندگان سودرسانی دارند، ارزش اضافی برای آن ایجاد می‌ کند. پرکردن فرم‌های نظر سنجی قبل از ثبت نام در وب سایت و یا دریافت جایزه و متقاعد کردن کاربران با استفاده از روش های گوناگون می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

♦ لینک­ های خود آفریده

تعداد زیادی از سایت ها، برای کاربران خود شرایطی را فراهم می کنند تا آنها به وسیله ثبت نام در بخش مهمان، تالارهای گفتگو، نظرات وبلاگ ها و یا پروفایل­های شخصی، اقدام به لینک سازی کنند. البته این لینک­ها، از نوع کم ارزش­ترین لینک ها هستند، اما می‌ توانند بر سایت تاثیرگذار باشند، موتورهای جستجو معمولا لینک­ها را لینک­های کم ارزشی در نظر می­گیرند. امروز بیشتر این نوع لینک­ها اسپم در نظر گرفته می‌ شوند و برای استفاده از آنها باید احتیاط کرد.

اما موارد دیگری هم در لینک سازی نقش دارند که عبارتند از:

♦ کمپین لینک سازی

مانند اکثر فعالیت­های بازاریابی، برای کمپین لینک سازی ابتدا باید هدف و استراتژی داشت. تلاش کنید انگیزه را در کاربر برانگیخته کنید. برای این کار باید دارای خدماتی مفید باشید، بدون مخاطب محصولی وجود ندارد پس باید به مردم محصولی را ارائه دهید که خواستارآن باشند. کیفیت محتوای سایت هم موضوع مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد، استفاده از تصاویر جذاب، پوشش اخبار مرتبط با موضوع فعالیت شما، استفاده از ویدئو و بازی­های جذاب، جز مواردی که در بالارفتن کیفیت محتوای وب سایت شما تاثیرگذار می باشد. و مورد مهم بعدی بازاریابی اینترنتی با رویکرد محتوایی می باشد برای این منظور می توانید از بازاریابی ایمیلی و حضور پیوسته در شبکه ­های اجتماعی استفاده کنید.

♦ جستجوی کلمات مرتبط

بهترین روشی که می‌ تواند مشخص کند که یک موتور جستجو چگونه به صفحه ا­ی ارزش می‌ دهد، جستجوی کلمات و عبارت­های کلیدی است که در آن صفحه وجود دارند به ویژه کلماتی که در تگ عنوان و تیتر ها وجود دارند. مثلاً، اگر وب سایت شما در زمینه طراحی سایت فعالیت دارد و می خواهید در این زمینه فعالیت کنید تا صاحب رتبه خوبی شـوید، کسب لیـنک از صفحاتی که در ایـن زمـینه دارای رتبـه خـوبی بـوده انـد مـی تواند تا حد زیادی به افزایش رتبه شما کمک کند.

امتیاز
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

یک دیدگاه ارسال کنید

avatar