آشنایی با الگوریتم کبوتر گوگل

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin

کارایی الگوریتم کبوتر گوگل برای سرعت و دقت بیشتر در ارائه نتایج محلی است. شما به‌عنوان کاربر موتور جست‌وجوی گوگل بدون شک تا به حال به سرعت و دقت گوگل در نمایش اطلاعات پی برده اید.

الگوریتم کبوتر گوگلبه دنبال پنالتی نمودن مانند آنچه در الگوریتم پاندا و پنگوئن وجود داشت، نیست. الگوریتم کبوتر برای کاربران به دنبال تهیه مطالب مرتبط­ تر، درست­ تر و محلی­ تر می باشد. قطب اصلی موتور گوگل رتبه­ کبوتر یا (PigeonRank) می باشد. ایـن سـیستـم رتبه­ بندی صفحات وب توسط لاری پی و سرگی برین ایجاد شده است. ساختار کم هزینه­ این الگوریتمسریع­تر از ویرایشگرهای انسانی برای رتبـه بنـدی سـایت­ها عـمل مـی کند و هم­زمان در کنار ارتقای سایر سرویس­های گوگل این الگوریتم هم محاسبه­ رتبه­ سایت را با توجه به آخرین تغییرات انجام می دهد.

ویژگی کبوتر خاکستری این است که می تواند جزئیات را بدون در نظر گرفتن جهت­ گیری فضایی بررسی کند و این همان قابلیتی است که گوگل در الگوریتم کبوتر خود از آن استفاده می کند و باعث می شود موتور جستجو گوگل از مـیان صـدها هـزار سـایت ایـنـدکس شـده سـایت ­های مرتبط با موضوع جستجو شده را به راحتی پیدا کند.

هنگامی که در گوگل مطلبی جستجو می شود به قفس داده­ ها در حقیقت مـکانی کـه صـفحـات نـتایج بـا سـرعت بـالا در حـال بـررسی هسـتند مـنتقل می شوند، هنگامی که نتیجه مرتبط با مطلب جستجو شده توسط یکی از این کبوترها در خوشه ای پیدا شود کبوتر آن را انتخاب کرده و به اصطلاح به آن نوک می زند و به ازای هر یک از این نوک زدن ها رتبه­کبوتر صفحه مربوطه افزایش می یابد و صفحاتی که بیشترین نوک را به خود اختصاص داده­اند در اولین صفحه نتایج برای کاربر نمایش داده و سایر صفحات با توجه به تعداد نوک­های خورده شده رتبه بندی می شوند. الگوریتم کبوتر همچنین پارامتر فاصله و موقعیت مکانی را نیز بررسی می نماید.

بعد از انتشار الگوریتم کبوتر موضوعی که کاملا محسوس می باشد بهتر شدن وضـعیت دایـرکـتوری­های مـحلی در نـتایـج مـوتور جسـتجوی گـوگل می باشد به عنوان مثال وقتی که عبارت « پارک­های کرج » را جستجو کـنید گـوگل دیـگر پـارک­ها را به صـورت نـتایج مـجزا نـمایـش نمی دهد بلکه دایرکتوری­ها و لیست های مشخص پارک­های کرج را نمایش می دهد. یعنی به اعتبار دایرکتوری­ها آنها را رتبه‌بندی می کند و پس از ارائه لیست های معتبر به سراغ نیازمندی­ها می رود و این امر کاملا با گفته قبلی گوگل در مورد « مرتبط ساختن نتایج محلی با سیگنال های رتبه بندی سایت » سازگاری دارد. این به روز رسانی باعث می شود دایرکتوری­های عظیم و سایت‌هایی که دارای سئوی پیشرفته هستند به خوبی نتیجه برسند.

موتور جستجوی گوگل علاوه بر اهمیت دادن به نتایج محلی به سلایق کاربران خود هم اهمیت ویژه ای می دهد و با امکان Web History به دنبال یافتن موضوعات و مطالبی است که یک کاربر به آنها علاقمند است تا بتواند در نتایج جستجوی خود نتیجه بهتر و مطلوب­تری را برای کاربر نمایش دهد.

متاسفانه برخی وب سایت­ها در طراحی خود با نمایش داده های کاذب، می خواهند رنکینگ خود در الگوریتم کبوتری گوگل افزایش دهند اما این الگوریتم به سختی اشتباه می کنند و فریب می خورند. این الگوریتم به گونه ای طراحی شده است تا شرایط سخت انتخاب درستی داشته باشند. شما به عنوان طراح یک وب سایت و یا مدیر یک وب سایت همواره سعی کنید از تکنیک­ها و روش­های درست و کارشناسی شده سئو برای بهینه سازی وب سایت خود استفاده کنید و برای رسیدن به نتیجه مطلوب عجله نداشته باشید با توجه به ویژگی­های خوب الگوریتم کبوتر می توانید با استفاده از روش­های صحیح سئو به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنید.

امتیاز
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

یک دیدگاه ارسال کنید

avatar